Aby wyświetlić tę zawartość zainstaluj lub zaktualizuj odtwarzacz Flash Player.

Bogusław Kwiatkowski zaprasza na swoje stoisko przed Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, gdzie będzie spotykał się z czytelnikami i podpisywał swoje książki. Niedziela, 10 czerwca 2012 r., godz. 11-13, Sochaczew, Plac Kościuszki 2

W ramach „Dni Sochaczewa” Bogusław Kwiatkowski będzie podpisywać ostatnie egzemplarze swoich książek. „Dzieje Sochaczewa”, t. 2: W okresie przynależności do Księstwa Mazowieckiego (1202–1476), Sochaczew 2007. Książka poświęcona dziejom Sochaczewa w okresie przynależności miasta do Księstwa Mazowieckiego omawia rządy nad Sochaczewem książąt mazowieckich, począwszy od Konrada I, poprzez m.in. Bolesława II, Siemowita II, Siemowita III, Siemowita IV, Siemowita V, skończywszy na rządach księżnej Anny. Druga z publikacji to album wydany z okazji 750-rocznicy konsekracji kościoła parafialnego (parafia św. Wawrzyńca) w Sochaczewie „Pani Ziemi Sochaczewskiej”, Sochaczew 2007. Wreszcie trzecia z książek to „Poczet Faraonów”, który przedstawia postacie dziewiętnastu władców, którzy panowali w latach 332-30 p.n.e., tj. od ogłoszenia „faraonem” króla macedońskiego Aleksandra Wielkiego do samobójczej śmierci królowej Kleopatry VII.

Autor będzie także prowadzić niezobowiązujące zapisy na książkę „Dzieje Sochaczewa”, t. 6. II wojna światowa (1939-1945), część I: Wrzesień 1939, Sochaczew 2012”, która będzie wydana we wrześniu 2012 r. w nakładzie klubowym, dla osób wcześniej zapisanych. W wolnej sprzedaży będzie niewielka ilość egzemplarzy. Zapisy są spowodowane wysokimi kosztami wydania i tym samym określeniem wysokości nakładu. Najnowsza książka autora to nie tylko blisko 400 stron fascynującej treści, ale i wysoka jakość druki i papieru, solidna twarda oprawa z elegancką okładką, znakomite archiwalne zdjęcia, większość po raz pierwszy publikowanych w Polsce, pochodzących nie tylko z archiwów polskich, ale i niemieckich, amerykańskich, jak również ze zbiorów prywatnych wielu osób. Publikacja zawiera również liczne mapy działań wojennych w Sochaczewie kreślonych specjalnie dla potrzeb publikacji.

Autor zaprasza również Czytelników do dzielenia się swoimi sochaczewskimi wspomnieniami i archiwalnymi zdjęciami z zbiorów rodzinnych, które chętnie umieści na stronie i w późniejszych publikacjach.

Miejsce spotkania w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, Plac Kościuszki 2. 

Szerszy opis książek znajduje się w zakładce Publikacje autora.