Aby wyświetlić tę zawartość zainstaluj lub zaktualizuj odtwarzacz Flash Player.

Marsze niepodległości, koncerty, Msze święte za Ojczyznę. Święto Odzyskania przez Polskę niepodległości. Warszawa, Sochaczew, Teresin - 11 listopada 2012 r.

Warszawa: Marsz Niepodległości

Niektórzy mieszkańcy Sochaczewa wezmą udział w Marszy Niepodległości. Rozpocznie się on 11 listopada 2012 r. o godz. 15.00. Początek marszu zaplanowano przy rondzie im. Romana Dmowskiego (skrzyżowanie przy Rotundzie i stacji metra Centrum). Poprzedzi go uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona o godz. 13:00 w kościele parafii św. Barbary przy ulicy Nowogrodzkiej 51. Tegoroczny marsz przejdzie pod hasłem „Odzyskajmy Polskę!”

Sochaczew: Msza święta, koncerty, odczyty…

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Żeromskiego 39a, 9 listopada, godz. 11.00

 Z okazji obchodów Święta Niepodległości w bibliotece przy ul. Żeromskiego 39a, w czytelni odbędzie się spotkanie z historykiem, autorem kilku książek odkrywających przeszłość ziemi sochaczewskiej - Bogusławem Kwiatkowskim. O godz. 11.00 wygłosi on prelekcję pt. „Drogi do niepodległości na przykładzie Sochaczewa”. Po prelekcji otwarta zostanie wystawa okolicznościowa „11 Listopada - Wolna i Niepodległa”.

Państwowa Szkoła Muzyczna, ul. Głowackiego 2, 10 listopada, godz. 16.00

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i cała społeczność Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie zaprasza serdecznie na Wieczór Listopadowy z Pieśnią Niepodległościową Śpiewnik Patriotyczny. Tego dnia w sali koncertowej PSM wystąpią: chór młodzieżowy pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej oraz Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Daniela Zielińskiego. 

Towarzyskie Zawody Motocrossowe XXIV Grand Prix Niepodległości im. Wł. Dudzińskiego. Tor Motocrossowy na podzamczu, 11 listopada 2012

10.45 - uroczyste otwarcie zawodów przy podium na placu centralnym.

V Ogólnopolskie zawody pływackie z okazji święta niepodległości o puchar burmistrza Sochaczewa, Pływalnia ORKA ul. Olimpijska

Gość honorowy: mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak

Miejskie Obchody Święta Niepodległości - 11 listopada 2012 r. Plac Kościuszki i kościół św. Wawrzyńca

16.00 - złożenie kwiatów na grobie Włodzimierza Ignacego Garbolewskiego przez delegację władz miasta

16.15 - uroczysty apel okolicznościowy na placu Kościuszki, hymn państwowy i podniesienie flagi RP, przemówienie burmistrza miasta Sochaczew Piotra Osieckiego, odczyt historyczny, salwa honorowa, zakończenie

17.00 -  uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości. Bogusław Morka i Jego Goście (kościół św. Wawrzyńca). W koncercie wystąpią: Bogusław Morka (tenor), Ewelina Hańska (sopran), Orkiestra Kameralna Camerata Mazovia. W programie: Straszny Dwór, Hrabina, Casanova, Karłowicz, wiązanka pieśni niepodległościowych: Wojenko, wojenko, Przybyli ułani, O mój rozmarynie, Jeszcze jeden mazur dzisiaj, Rozkwitały pąki białych róż, My pierwsza brygada.

ok. 18.30 - Msza święta w intencji ojczyzny - bezpośrednio po koncercie. Liturgię uświetni chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej po batutą Ewy Szałapskiej                                                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teresin: Msza święta, marsz niepodległości, koncert

W 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada 2012 r. uroczystości związane z tym wyjątkowym świętem rozpoczną się w Teresinie o godz. 9.45. Wówczas nastąpi wymarsz uczestników „Marszu Niepodległości” sprzed Pałacu Druckich-Lubeckich. O godz. 10.00 nastąpi złożenie kwiatów przy Pomniku 20 Rozstrzelanych z Pawiaka. Krótką prelekcję pt. „1 grudnia 1943” wygłosi miejscowy nauczyciel historii Piotr szlachetko. Po złożeniu kwiatów i wysłuchaniu prelekcji zebrani wyruszą w I Marszu Niepodległości przez Gminę Teresin do Szymanowa. Przemarsz planowany jest w godzinach 10.10 – 11.25. W tamtejszym kościele parafialnym o godz. 11.30 rozpocznie się Msza święta w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu uroczyste obchody przeniosą na plac przy Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego, gdzie zaplanowane jest m.in. złożenie kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego, wspólne odśpiewanie hymnu polskiego, „zapalenie” narodowej flagi z białych i czerwonych zniczy. Wygłoszone zostanie też słowo przez Adama Grzebielę pt. „Polskie drogi do niepodległości”. Całość zakończy się koncertem patriotycznym o godz. 13.00 w budynku gimnazjum p.t. „Nasze polskie śpiewanie”. Tego samego dnia w godz. od 9.00 do 13.00 na parkingu klasztornym w Niepokalanowie prowadzona będzie akcja oddawania krwi „Przelewamy krew”. Ponadto dla uczestników obchodów Dnia Niepodległości organizatorzy przygotują wojskową grochówkę i herbatę.