Aby wyświetlić tę zawartość zainstaluj lub zaktualizuj odtwarzacz Flash Player.

Sochaczew, 8 czerwca 2011 roku. Początek autorskiej strony Bogusława Kwiatkowskiego

Rozpoczyna działalność – na początku w skromnej formie, jeśli chodzi o ilość zawartej w niej treści – autorska strona internetowa Bogusława Kwiatkowskiego pod nazwą Niezależne Internetowe Centrum Informacji Historycznej i Turystycznej Miasta Sochaczewa - bkwiatkowski.pl.

Ma to być niezależna inicjatywa zajmująca się dokumentowaniem i upowszechnianiem historii oraz walorów turystycznych miasta Sochaczewa. „Strona jest inicjatywą autorską, niezależną od jakiejkolwiek instytucji, czy jednostki samorządowej, nie prowadzącą w obecnej chwili żadnej działalności gospodarczej czy usługowej. Jest wynikiem zainteresowań autora i kilkunastoletnich poszukiwań, badań nad dziejami Sochaczewa.

Autor uznał, że proces wydawniczy (książki, artykuły w miesięcznikach, a nawet w tygodnikach) jest zbyt długi, dlatego też częścią informacji historycznych w formie popularnej pragnie dzielić się z Czytelnikami znacznie wcześniej. Poza tym z treścią zawartą na portalu można dotrzeć do Czytelników na całym świecie. Wreszcie to Czytelnicy mogą sprawić, że wspólnie uda się odpowiedzieć na wiele pytań?”