Aby wyświetlić tę zawartość zainstaluj lub zaktualizuj odtwarzacz Flash Player.

Pani Ziemi Sochaczewskiej, Sochaczew 2007

pani_ziemi_sochaczewskiej_small.jpgAlbum wydany staraniem proboszcza parafii Św. Wawrzyńca ks. Piotra Żądło z okazji 750-rocznicy konsekracji sochaczewskich kościołów: parafialnego i dominikanów. Książka przedstawia w formie albumowej dzieje parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie poprzez najważniejsze wybrane wydarzenia mające miejsce w parafii.{nomultithumb}

Uwzględnia najnowsze odkrycia i ustalenia autora dokonane na podstawie badań w archiwach państwowych i kościelnych, m.in. autor przypadkowo odkrył w jednym z archiwów dokument podpisany przez okupacyjnego burmistrza Sochaczewa, w którym ten informuje o wysadzeniu kościoła parafialnego w powietrze w okresie okupacji hitlerowskiej.

Publikacja uwzględnia również najnowsze ustalenia dotyczące powstania kościoła i klasztoru dominikanek w Sochaczewie. Książka zawiera także wiele zdjęć archiwalnych z końca XIX wieku, początku i 1. połowy XX wieku, oraz listy chronologiczne m.in. dziekanów dekanatu sochaczewskiego (1597–2007), proboszczów (1411–2007), wikariuszy (1790–2007), altarzystów, prebendarzy, kaznodziejów, prefektów, kapelanów, rezydentów (1511–2007), oraz osób stanu duchownego wywodzących się z parafii Św. Wawrzyńca oraz przybliża postać patrona parafii – Świętego Wawrzyńca i patronki kościoła – Matki Bożej Różańcowej. Książka zawiera ponad 100 kolorowych ilustracji.

s. 112, oprawa twarda, wydanie albumowe, kolorowe ilustracje{nomultithumb}