Aby wyświetlić tę zawartość zainstaluj lub zaktualizuj odtwarzacz Flash Player.

Poszukujemy materiałów związanych z dziejami Sochaczewa

Spis treści

Drodzy Czytelnicy!

Nowo powstające „Niezależne Internetowe Centrum Informacji Historycznej i Turystycznej Miasta Sochaczewa” poszukuje dokumentów, fotografii, map, planów związanych z dziejami Sochaczewa od początków istnienia miasta do 1989 roku. W tym miejscu Szanowni Czytelnicy znajdziecie zdjęcia pochodzące z Waszych prywatnych zbiorów, które zechcecie zaprezentować szerszemu gronu użytkowników internetu. Dzięki temu możecie dotrzeć do odległych zakątków świata, ktoś z odległych stron może zechcieć się skontaktować z wami. Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na wiele pytań, dotyczących dziejów Sochaczewa, dziejów zamieszkujących na przestrzeni wieków rodzin zasłużonych dla lokalnej społeczności. W ten sposób powiększymy wiedzę o mieście, przybliżymy kolejnym pokoleniom wydarzenia i osoby, które tworzyły dzieje miasta.

Zdjęcia i pocztówki zamieszczone na stronie nie ograniczają Drodzy Czytelnicy w żaden sposób waszych praw autorskich jako posiadaczy. Wręcz przeciwnie portal ten jako jeden z niewielu pod każdym zdjęciem - o ile jest to możliwe do ustalenia – podaje imię i nazwisko właściciela pocztówki czy autora zdjęcia. Dane te można sobie zastrzec do wiadomości redaktora portalu. Wiele zdjęć historycznych ukazuje się w internecie, książkach, czy prasie. Zazwyczaj jest podane tam, że zdjęcie pochodzi ze zbiorów jakiejś instytucji i tyle. A przecież każde zdjęcie pochodzi z konkretnych zbiorów rodzinnych, zostało wykonane przez konkretną osobę, kryje się za nim konkretna historia. A warto tu przypomnieć, że prawa autorskie trwają 70 lat od chwili śmierci autora dzieła literackiego czy zdjęcia.

Autor pragnie na stronie zamieszczać zdjęcia dawnego Sochaczewa, zdjęcia wydarzeń, osób, dokumenty związane z dziejami miasta. Osoby chcące podzielić się z innymi swoimi zdjęciami, które mogą poszerzyć wiedzę o dziejach Sochaczewa proszę o kontakt.