Aby wyświetlić tę zawartość zainstaluj lub zaktualizuj odtwarzacz Flash Player.

Kazimierz Jacek Górnicki, Franciszek Wilczkowski (wybór tras), Wędrówki z duchami po Ziemi Sochaczewskiej, Sochaczew (bez daty wydania)

Wedrowki_z_duchami_po_Ziemi_SochaczewskiejNiewielki formatem i objętością folderek z cyklu „Wę­drówki po Ziemi Sochaczewskiej”, wydany przez Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa „Zamek”. Autorzy tym razem zachę­cają do wyruszenia Szlakiem duchów. {nomultithumb}

Zapraszają do miejsc, w których dzieją się zaskakujące wydarzenia i pojawiają postacie nie z tego świata. Katalog duchów Ziemi Sochaczewskiej przygotował historyk Kazimierz Jacek Górnicki.Trud wło­żony w zebranie materiałów oraz łatwość z jaką Autor dociera do czytelnika gwarantują dobrą lekturę i moc wrażeń na szlaku. Trasy wiodące Szlakiem duchów wytyczył niestrudzo­ny cyklista, komandor Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. Tadeusza Krawczyka po Powiecie Sochaczewskim, Franciszek Wilczkowski. Wykorzystał bogate doświadczenie turysty i doskonałą znajomość okolicy. Dlatego do większości opisanych miejsc Czytelnik dotrze mało uczęszczanymi i spokojnymi drogami. Szlak duchów można według autorów pokonywać rowe­rem, samochodem lub w pieszej wędrówce. W części praktycznej Przewodnika znaleźć można informacje, które pozwolą dotrzeć do opisanych miejsc zabytkową kolejką wąskotorową, konno lub kajakiem. Dodatkową atrakcją będzie przejazd przez najbardziej malownicze zakątki Ziemi Sochaczewskiej. Tradycyjnie w Przewodniku znalazły się informacje o bazie noclegowej i gastronomicznej. Zamieszczono również najważniejsze telefony, miejsca serwisów rowerowych, apteki, bankomaty.

s. 48, oprawa miękka, kolorowe ilustracje {nomultithumb}