Aby wyświetlić tę zawartość zainstaluj lub zaktualizuj odtwarzacz Flash Player.

Strona w przygotowaniu. Zapraszam wkrótce.

2. Rekonstrukcja obrony Sochaczewa - 2012

OBRONIĆ MIASTO, największa w tym roku impreza plenerowa w Sochaczewie. Ubiegłoroczna rekonstrukcja walk o Sochaczew, jakie toczyły się we wrześniu 1939 roku, przyciągnęła na pola czerwonkowskie kilkanaście tysięcy widzów. Widowisko Miasto w ogniu, plan filmu kręconego przez B. Wołoszańskiego, pokazy i wystawy w muzeum polowym oraz wieczorne koncerty zespołów obejrzało nie tylko wielu sochaczewian, ale też miłośnicy historii, przewodnicy wycieczek, nauczyciele historii niemal z całej Polski. W tym roku rekonstrukcja walk nosi tytuł Obronić Miasto i podobnie jak ubiegłoroczna zapowiada się imponująco. 130 rekonstruktorów, czołgi, samoloty, karabiny, wybuchy, płonące makiety domów. To wszystko już 15 września 2012 r.

Czytaj więcej...

Włodzimierz Garbolewski, Ryszard Łakomski, ks. Józef Kwiatkowski honorowymi obywatelami miasta Sochaczewa

Podczas XXI sesji Rady Miejskiej 16 maja 2012 r. radni miejscy podjęli trzy uchwały w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Sochaczewa: Włodzimierzowi Ignacemu Garbolewskiemu, Ryszardowi Łakomskiemu oraz ks. prałatowi Józefowi Kwiatkowskiemu. Godnością tą obdarza się wyłącznie osoby zasłużone dla miejskiej społeczności Sochaczewa. Zgodnie z przepisami Komisja Statutowo–Regulaminowa przeprowadziła wcześniej konsultacje z radnymi, nie zgłoszono jej żadnych uwag dotyczących kandydatur, radni mogli zatem przystąpić do przegłosowania wniosków. Wszyscy radni miejscy byli jednogłośni. Sporów tutaj nie było.

Czytaj więcej...

Za nami wielki jubileusz - 400 lat istnienia parafii rzymskokatolickiej w Kurdwanowie 1612-2012

Spośród kilkunastu bardzo ważnych rocznic związanych z powiatem sochaczewskim, w 2012 roku wspominaliśmy 400 rocznicę istnienia parafii w Kurdwanowie. W niedzielę 12 sierpnia 2012 roku w tamtejszej parafii Przemienienia Pańskiego z udziałem kilkuset osób odbyły się jubileuszowe uroczystości. Mszę świętą odprawił biskup diecezji łowickiej ks. Andrzej Franciszek Dziuba, a uroczystość uświetnił muzycznie Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej. Historię istnienia parafii przed nabożeństwem wszystkim zgromadzonym przypomniał Bogusław Kwiatkowski. Na uroczystości przybyło do Kurdwanowa wielu mieszkańców gminy Nowa Sucha, a także z okolicznych gmin i powiatów. W nabożeństwie uczestniczyli obok obecnego proboszcza ks. Jacka Warzechy, także jego poprzednicy - w tym ks. Maciej Mroczkowski, która wniósł wielki wkład w renowację kurdwanowskiego kościoła i jego najbliższego otoczenia.

Czytaj więcej...

1. Rekonstrukcja obrony Sochaczewa - 2011

Od redakcji: Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość materiałów fotograficznych zamieszczonych na stronie zgodnie z życzeniem osób przekazujących zdjęcia nie może być reprodukowana ani rozpowszechniana w sposób drukarski, kserograficzny, elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny, nagrywający i inny, nie może być przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody właściciela praw autorskich do zdjęć lub zbiorów zdjęć. Kopiowanie oraz wykorzystywanie zdjęć w publikacjach książkowych czy internetowych w celach komercyjnych i innych (naukowe, oświatowe, urzędowe) wymaga indywidualnej zgody właściciela praw autorskich zdjęć. Redakcja portalu nie pośredniczy w kontaktach między Czytelnikami portalu a autorami zdjęć lub zbiorów zdjęć. Portal jest chroniony programem antyplagiatowym przeszukującym zasoby internetu w czasie rzeczywistym w celu znalezienia ewentualnego naruszenia praw autorskich. Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich przez osoby chcące zamieścić zdjęcia na portalu

Czytaj więcej...

Obchody 25-lecia Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie w obiektywie Bogusława Kwiatkowskiego


Od redakcji:
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość materiałów fotograficznych zamieszczonych na stronie zgodnie z życzeniem osób przekazujących zdjęcia nie może być reprodukowana ani rozpowszechniana w sposób drukarski, kserograficzny, elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny, nagrywający i inny, nie może być przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody właściciela praw autorskich do zdjęć lub zbiorów zdjęć. Kopiowanie oraz wykorzystywanie zdjęć w publikacjach książkowych czy internetowych w celach komercyjnych i innych (naukowe, oświatowe, urzędowe) wymaga indywidualnej zgody właściciela praw autorskich zdjęć. Redakcja portalu nie pośredniczy w kontaktach między Czytelnikami portalu a autorami zdjęć lub zbiorów zdjęć. Portal jest chroniony programem antyplagiatowym przeszukującym zasoby internetu w czasie rzeczywistym w celu znalezienia ewentualnego naruszenia praw autorskich. Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich przez osoby chcące zamieścić zdjęcia na portalu.

Czytaj więcej...